110. rođendan FINA

Predsjednik Plivačkog saveza Bosne i Hercegovine Goran Raca prisustvovao je 19. jula 2018. godine u Lozani (Švicarska) svečanoj inauguraciji FINA novih prostorija za administrativne aktivnosti povodom 110. godišnjice od osnivanja Svjetske plivačke federacije.

FINA trenutno broji 209 članica svijeta, a osnovana je davne 1908. godine u Londonu od strane 8 nacija (Belgija, Danska, Finska, Francuska, Njemačka, Velika Britanija, Mađarska i Švedska).

„Vodena familija“ („Aquatics Family“) okupila se, pored proslave rođendana, da po prvi put u svojoj istoriji proslavi otvaranje radnih prostorija u svom vlasništvu, uz prisustvo velikog broja predstavnika članica - nacionalnih plivačkih federacija i uvaženih sportskih zvanica od kojih se najviše izdvaja predsjednik Međunarodnog olimpijskog komiteta Tomas Bah. Prisutnima su se obratili predsjednik FINA Dr Julio Maglione i izvršni direktor FINA Cornel Marculescu, poželivši dobrodošlicu i dugovječan život FINA.